Serdar Mühendislik Çevre, Enerji ve Atık Yönetimi Şirketler Grubu
MENÜİletişimİLETİŞİMArama
Serhat Atık Geri Kazanım

Tehlikesiz Atık Toplama, Ayırma

Tehlikesiz Atık Toplama Nedir?

Sanayi tesislerinde veya evlerde oluşan tehlikesiz nitelikli atıkların yaklaşık olarak %40 ile %60’ı geri kazanılabilir niteliktedir.

Serhat Atık fabrikamızda tehlikesiz nitelikli atıklar atık üreticilerinden tedarik edilmekte olup, toplanan tehlikesiz nitelikli atıklar geri dönüştürülebilir özelliklerine göre sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırılma sayesinde geri kazanılabilir nitelikteki atıklar ekonomiye daha kolay kazandırılmakta ve sonucunda oluşan ürünler daha kaliteli olmaktadır.

Tehlikesiz Atık Toplama, Ayırma

Tehlikesiz Atık Toplama, Ayırma Yönetmeliği

Bir faaliyet sonucunda ortaya çıkan bazı tehlikesiz atıkların çevreye olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi, atık miktarının azaltılması, geçici depolanması, geri kazanım tesislerinin kurulması ve bu tesislerin çevreyle uyumlu yönetiminin sağlanmasına yönelik prensip, politika ve programların belirlenmesi için 17/06/2011 Tarih ve 27967 Sayılı Resmi Gazete ile yürürlükte olan Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği hazırlanmıştır.

Tebliğ için tıklayınız.

Tehlikesiz Atık Toplama, Ayırma Belgesi Kodları

Serhat Atık fabrikamızda tehlikesiz atık toplama/ayrıştırma faaliyeti yapılmakta olup tesisimize kabulü yapılan atık kodları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Tehlikesiz Atıklar Toplama Ayırma Belgesi için tıklayınız.

Tehlikesiz Atık Toplama, Ayırma Tesisi

Endüstri tesislerinde oluşan tehlikesiz nitelikli atıklar firmamıza ait araçlar ile atık üreticisinden alınarak Serhat Atık fabrikamıza kabulü yapılır. Kabulü yapılan atıkların tartım ve radyoaktivite ölçümleri yapılır. Atıklar atık kodlarına ve geri dönüştürülebilir özelliklerine göre sınıflandırılır. Sınıflandırılan atıklar niteliklerine göre uygun geri kazanım firmalarına gönderilerek ekonomiye kazandırılır.

İşletmeniz için stratejik, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunuyoruz.

Tüm Hizmetler
HakkımızdaSerdar Mühendislik Çevre, Enerji ve Atık Yönetimi Şirketler Grubu
Türkçe - English